logo
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
PELIKA BILJARDILIIGA
Hae tietoa
Hakusana
PELAAJAFINAALI 43+ 2022 Tulostettava Pdf

PELAAJAFINAALI 43+ 2022

Perjantai 22.4   klo 11.00
ilmoittautuminen kisatoimistoon viimeisään klo 10.30

OSALLISTUMISMAKSU 30 € käteisellä kilpailutoimistoon.

Osallistumioikeus Biljardiliigan Joukkueliigassa kaudella 2021-2022 pelanneilla pelaajilla, jotka ovat syntyneet vuonna 1979 tai aikaisemmin.
Pelipaikasta maksimissaan kuusi (6) pelaajaa. 

Pelaajat arvotaan 8 lohkoon, joista jokaisesta kaksi parasta jatkaa 16 cupiin. Lohkoissa tuplakaavio.
Pelataan voittajien puolella 3 voittoon ja hävinneiden puolella 2. Cup ratkaispeli 3 voittoon. 

Osallistumismaksu 30 €. Maksetaan käteisellä kilpailutoimistoon.43+ finaalin pelaajat eivät voi osallistua 53+ finaaliin vaikka siihen olisi oikeus osallistua.
 

Cupin ensimmäinen kierros  perjantaina 22.4  klo 18.00, kolmeen voittoon
toinen kierros klo 20.00, kolmeen voittoon
Välierät klo 21.00, neljään voittoon
Finaali  klo  22.00, viiteen voitoon

PALKINNOT

1. 500 €

2. 250€

3.-4. 150€

 (palkinnot noin 48 pelaajalla)


Ennakkoilmoittautuminen, "Viesti kilpailujohdolle", biljardiliiga@pelika.net, lisätietoa puh. 040 7599255.

Ilmoittautuminen turnaukseen alkaa vk 11 ja tästä ilmoitetaan erikseen sivustolla ja sähköpostitse.

OSALLISTUJAT per 17.4.2022

  sukunimi etunimi joukkue / pelipaikka lohko
1 Sirenius Ville 2R C
2 Lehtelä Ari 2R C
3 Pulkkinen Sami 2R C
4 Aaltonen Ilkka Black Diamond PS
5 Jokela Matti Cue Motion AS
6 Pulkkinen Petri Cue Motion AS
7 Ikonen Mikko Cue Motion AS
8 Jääskeläinen Juuso Tuurihaukat U
9 Lappeteläinen Jari Tuurihaukat U
10 Meriläinen Tero Jampool KM A1
11 Vilppola Tapio MyTeam O
12 Kallio Pasi Bar Ylä 1 S
13 Huhtinen Janne Bar Ylä 1 S
14 Itkonen Nina Lady Luck PS
15 Korpi Terhi Lady Luck PS
16 Gröning Marko GTA B
17 Kuronen Toni GTA B
18 Harjula Antti Samin Sorkat GS
19 Keränen Jomi Samin Sorkat GS
20 Seppälä Teemu Samin Sorkat GS
21 Kotonen Juha The Bar G1
22 Nurmi Tommi The Bar G1
23 Anttila Ari The Bar G1
24 Mooney Sean The Bar G1
25 Löfgren Jari Dream Team II D
26 Miettinen Mira Gangbang U
27 Launonen Tuomas Gangbang U
28 Järvenpää  Kimmo Konttorirotat PS
29 Pyrä Pasi Wanhat Trokarit C
30 Engblom Jani Jäke AS
31 Lyytinen Markus Jäke AS
32 Kanerva Raimo Jäke AS
33 Marttinen Timo Jampool Rollators B
34 Jylhä Mika M8 Old Souls C
35 Knight Paul M8 Old Souls C
36 Lamminaho Jaakko M8 Old Souls C
37 Oksanen Teemu Team Venla C
38 Naumanen Tero Malmi-Bilis V
39 Kärkkäinen Markku Malmi-Bilis V
40 Silvennoinen Jussi Luhtikammari BC HJ
41 Hakulinen Tomi Mypool Team 1 A1
42 Karsi Karri Mypool Team 1 A1
43 Piiroinen Harri Mypool Team 1 A1
44 Pietilä Heikki Öljymies E
45 Mannila Sakke Oljymies E
46 Granquist Sami Mypool Team 1 A1
47 Hollanti Marko Menomono O
48 Gadd Kennet Bilishait D
49 Korhonen Kaius Los Dildos A1
50 Ahonen Tomi Mypool Team 1 A1
51 Karaskuru Wille Team Hakis G1
52 Kotinurmi Jalo iso8 AS
53 Muttonen Antti Thunder E
54 Tossavainen Mika Thunder E
55 Marklund Sami Thunder E