logo
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
PELIKA BILJARDILIIGA
Hae tietoa
Hakusana
PELAAJAFINAALI 2022 Tulostettava Pdf

PELAAJAFINAALI 2022

TORSTAI 21.4.    klo 9.00
kaikilla pelaajilla pakollinen ilmoittautuminen kisatoimistoon klo 8.15 – 8.45.

192 pelaajaa arvotaan 16 lohkoon, neljä joka lohkosta 64 cupiin.
Yksi biljardipöytä lohkoa kohti käytettävissä.

OSALLISTUMISOIKEUS
Pelika Biljardiliiga kausi 2021-2022 pelaajilla ilmoittautumisjärjestyksessä. Ennakkoilmoittautumisessa maksimissaan 8 pelaajaa per pelipaikka. Pelipaikoista, jotka eivät ole Joukkueliigassa mukana, maksimissaan 4 pelaajaa.

Mikäli kaavio jää vajaaksi finaaliaamuna, se täytetään ilmottautumisjärjestyksessä Pelika-Biljardiliigan kauden 2021-2022 pelaajilla.

VOITTOMÄÄRÄT
Pelimuoto 8-pallo. Lohkoissa pelien ensimmäinen kierros ja voittajien puoli kolmeen voittoon. Pääsystä cupiin ratkaisupeli kolmeen voittoon (myös LQ).
Kaavion hävinneiden puoli pelataan kahteen voittoon.
Pelaajat tekevät itse omat pakat.

AIKATAULU

Ilmoittautuminen                   klo 8.15 – 8.45
Lohkojen pelit alkavat                        klo 9.30
Cupin 1. kierros                      klo 19.00 (race to 3)

Cupin 2. kierros                     klo 21.00 (race to 3)
Cupin 16cup ja QF kierros                 klo 22.00 (race to 4)
SF + F                                     klo 23.00 (race to 5) (aikataulun salliessa, muutoin pelataan perjantaina klo 14.00)


OSALLISTUMISMAKSU
40€. Osallistumismaksu maksetaan käteisellä finaaleissa kilpailutoimistoon ilmoittautumisen yhteydessä.

PALKINNOT 

1. 1000 €

2. 500€

3.-4. 300€

5.-8. 150 €

(palkinnot täydellä kaaviolla)

ENNAKKOILMOITTAUTUMINEN "Viesti kilpailujohdolle" biljardiliiga@pelika.net. Lisätietoa puh. 0407599255.

Ilmoittautuminen turnaukseen alkaa viikolla 11 ja tästä ilmoitetaan erikseen sivustolla ja sähköpostitse.

OSALLISTUJAT per 17.4.2022:

  sukunimi etunimi joukkue / pelipaikka lohko
1 Sirenius Pekka 2R Dream Team C
2 Sirenius Ville 2R Dream Team C
3 Lehtelä Ari 2R Dream Team C
4 Sutinen Juha 2R Dream Team C
5 Pulkkinen Sami 2R Dream Team C
6 Halonen Veli-Matti Black Diamond PS
7 Gråsten Harri Old Story A1
8 Larinen Miska Old Story A1
9 Peltola Marko Wellis K
10 Nisula Ilkka Wellis K
11 Järvinen Tero Wellis K
12 Pulkkinen Samppa Bad Day BC HJS
13 Hallikainen Tero Bad Day BC HJS
14 Partanen Jouni Bad Day BC HJS
15 Salo Jani Bad Day BC HJS
16 Tarvainen Jukka Cue Motion AS
17 Rönn Mika Cue Motion AS
18 Pulkkinen Petri Cue Motion AS
19 Venho Tuomo Cue Motion AS
20 Ikonen Mikko Cue Motion AS
21 Jokela Matti Cue Motion AS
22 Viitala Niko Cue Motion AS
23 Pyykönen Santtu JamPool Kädet AS
24 Asala Joonas Mestarit R
25 Silvan Miikka Mestarit R
26 Kortelainen Severi Mestarit R
27 Toivonen Petteri Mestarit R
28 Laitinen Lassi Tuurihaukat U
29 Ruotsalainen Jussi Tuurihaukat U
30 Heikkinen Jyri Tuurihaukat U
31 Mikkola Aleksi Jampool KM A1
32 Meriläinen Tero Jampool KM A1
33 Hämäläinen Veli-Matti Jampool KM A1
34 Tukiainen Jouni Jampool KP B
35 Thesslund Allan Jampool KP B
36 Mäki Lauri Jampool KP B
37 Renkola Juha Remula D
38 Saarholm Jussi Remula D
39 Stenroos Janne Remula D
40 Tuovinen Yrjö Remula D
41 Siljander Miku MyTeam O
42 Suorsa Kimmo MyTeam O
43 Miettunen Juha-Matti MyTeam O
44 Vilppola Tapio MyTeam O
45 Mehtälä Jarkko MyTeam O
46 Karjalainen Juha STOP K
47 Oittinen Juha STOP K
48 Nieminen Aki STOP K
49 Kurppa Joonatan Bar Ylä 1 S
50 Kyhyräinen Joni Bar Ylä 1 S
51 Pylkkänen Lasse Bar Ylä 1 S
52 Kuitunen Jarno Bar Ylä 1 S
53 Kokkonen Vili Bar Ylä 1 S
54 Turunen Timo Bar Ylä 1 S
55 Punnonen Tuomas Bar Ylä 1 S
56 Kallio Pasi Bar Ylä 1 S
57 Huhtinen Janne Bar Ylä 1 S
58 Harjula Antti Samin Sorkat GS
59 Keränen Jomi Samin Sorkat GS
60 Eväkoski Aki Samin Sorkat GS
61 Luototie Mikko Team Kakkonen E
62 Järvi  Joonas Team Kakkonen E
63 Salmela Turkka Team Kakkonen E
64 Kotonen Juha The Bar G1
65 Nurmi Tommi The Bar G1
66 Anttila Ari The Bar G1
67 Mooney Sean The Bar G1
68 Naumanen Tuukka Jampool Kädet AS
69 Lehtonen Petri Dream Team II D
70 Kiiski Janne Piletin Pelurit D
71 Launonen Tuomas Gangbang U
72 Järvenpää Kimmo Konttorirotat PS
73 Hollanti Jukka Menomono O
74 Mäki-Ullakko Jere Menomono O
75 Honkala Jouni Menomono O
76 Pasanen Mikko Takatasku V
77 Leikas Teemu Takatasku V
78 Ignatius Pentti Takatasku V
79 Saukkonen Jani Jampool Kädet AS
80 Liinakari Juuso Wanhat Trokarit C
81 Helminen Timo Wanhat Trokarit C
82 Engblom Jani Jäke AS
83 Lyytinen Markus Jäke AS
84 Haverinen Juho Jäke AS
85 Kanerva Raimo Jäke AS
86 Palviainen Mika M8 Old Souls C
87 Mikkonen Jouni M8 Old Souls C
88 Tuloisela Mikko Team Venla C
89 Trygg Petri Team Venla C
90 Oksanen Teemu Team Venla C
91 Lähdemäki Tomi Team Venla C
92 Jääskeläinen Juuso Tuurihaukat U
93 Lappeteläinen Jari Tuurihaukat U
94 Naumanen Arto Malmi-Bilis V
95 Naumanen Tero Malmi-Bilis V
96 Kärkkäinen Markku Malmi-Bilis V
97 Paronen Ilari Malmi-Bilis V
98 Tuominen Niko Mypool Team 1 A1
99 Ohvo Joona Mypool Team 1 A1
100 Repola Jere Mypool Team 1 A1
101 Karsi Karri Mypool Team 1 A1
102 Piiroinen Harri Mypool Team 1 A1
103 Lähteenmäki Juha BBG B
104 Nguyen Van Hop Team Jisto A1
105 Nguyen Doc Thieu Team Jisto A1
106 Nguyen Minh Huy Team Jisto A1
107 Vuorinen Niko Team Jisto A1
108 Kontio Olli Team Jisto A1
109 Savolainen Joni Öljymies E
110 Laine Ville Öljymies E
111 Mannila Sakke Öljymies E
112 Paakki Matti Kasikone HJS
113 Kosonen Panu Kasikone HJS
114 Miettinen Sami Pikkupässi C
115 Anttila Mikko jr Pikkupässi C
116 Sundström Ilkka Pikkupässi C
117 Svennevig Tom Jampool Rollators B
118 Marttinen Timo Jampool Rollators B
119 Virolainen Jussi Team RC D
120 Ihalainen Saul Team RC D
121 Ronkonen Miio Los Dildos A1
122 Suominen Sami Los Dildos A1
123 Tarvainen Jesse Los Dildos A1
124 Korhonen Kaius Los Dildos A1
125 Niemi  Mika Grande FinAle C
126 Turkulainen Olli Bar Q HJS
127 Savolainen Niko Team RC D
128 Stenberg Janne Bar Q-Agent HJS
129 Ruottinen Roope Bar Q-Agent HJS
130 Pasanen Lassi Bar Q-Agent HJS
131 Inkinen Sauli Bar Q-Agent HJS
132 Ahonen Tomi Mypool Team 1 A1
133 Kotinurmi Jalo Iso8 AS
134 Muttonen Antti Thunder E
135 Tossavainen Mika Thunder E
136 Vuonisto Kari Thunder E
137 Järvinen Niko Thunder E
138 Marklund Sami Thunder E