logo
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
PELIKA BILJARDILIIGA
Hae tietoa
Hakusana
JOUKKUEFINAALI 2022 Tulostettava Pdf

JOUKKUEFINAALI 2022

32DE + 8CUP

Keskiviikko 20.4 klo 11.30 Ilmoittautuminen

Keskiviikko 20.4 klo 12.00 1. kierros (32 joukkuetta)

Keskiviikko 20.4 klo 16.00 W1 ja L1 kierros

Keskiviikko 20.4 klo 21.00 L2 kierros

Perjantai 22.4 klo 9.00 WQ ja L3 kierros

Perjantai 22.4 klo 15.00 LQ kierros

Perjantai 22.4 klo 19.00 QF

Lauantai 23.4 klo 12.00 SF

Lauantai 23.4 klo 18.00 F

Alla joukkuefinaalipaikat lohkoittain:

Keskiviikkona pudonneet joukkueet ovat oikeutettuja osallistumaan Hard Luck Cuppiin.

Joukkuefinaalin osallistumismaksu 50€ / joukkue joka maksetaan käteisellä kilpailutoimistoon akreditoinnin yhteydessä.

PALKINNOT

1. 1000 € +3 lippua VNEA-arvontaan

2. 500€ +2 lippua VNEA-arvontaan

3.-4. 200€

Kaikki Joukkuefinaali 2022 osallistuneet joukkueet, joilla on VNEA lisenssit, osallistuvat VNEA-arvontaan.

 

Lohko AS

Pääkaupunkiseutu

joukkuemäärä

finaalit

 

 

5

2

Lohko A1

Pääkaupunkiseutu

 

 

 

 

8

2

Lohko B

Pääkaupunkiseutu

 

 

 

 

10

2

Lohko C

Hyvinkää, Rajamäki, Riihimäki, Nurmijärvi, Karkkila

 

 

 

 

6

2

Lohko D

Rajamäki, Riihimäki, Nurmijärvi, Karkkila, Oitti

 

 

 

 

8

2

Lohko E

Hämeenlinna, Parola

 

 

 

 

6

2

Lohko GS

Kotka, Karhula, Loviisa, Kouvola

 

 

 

 

7

3

Lohko G1

Kotka, Karhula, Hamina

 

 

 

 

7

1

Lohko G2

Kotka, Karhula, Hamina, Taavetti

 

 

 

 

10

1

Lohko HJS

Lappeenranta, Imatra, Joutseno, Ruokolahti

 

 

 

 

5

2

Lohko HJ

Lappeenranta, Imatra, Joutseno

 

 

 

 

6

1

Lohko K

Sysmä, Hämeenkoski, Järvelä

 

 

 

 

4

1

Lohko O

Nivala, Kannus, Haapajärvi

 

 

 

 

5

2

Lohko PS

Jyväskylä

 

 

 

 

6

2

Lohko R

Jämsänkoski

 

 

 

 

3

1

Lohko S

Juva, Mikkeli

 

 

 

 

3

1

Lohko U

Kuopio, Leppävirta, Lapinlahti, Nilsiä

 

 

 

 

5

1

Lohko V

Joensuu, Outokumpu

 

 

 

 

4

1

     

29

 

AF HJS 3. & HJ 2

   
 

AF U 2. & V 2.

   
 

AF AS 3. & A1 3

   
 

YHT 6 paikkaa

   

Osallistujat per 17.4.2022:

 

  JOUKKUE
1 Cue Motion
2 Mestarit
3 Jampool Kädet
4 Samin Sorkat
5 Remula
6 The Bar
7 MyTeam
8 2'R Dream Team
9 Jäke
10 Team Venla
11 Tuurihaukat
12 Malmi-Bilis
13 GTA
14 Bar Ylä 1
15 Mypool Team 1
16 Bad Day BC
17 Jampool Kasipäkki
18 Team RC
19 Öljymies
20 Thunder
21 Team Jisto
22 Menomono
23 Los Dildos
24 Bar Q Agent
25 STOP